AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Forum'u bir süreliğine veya tamamen kapattım.
Görüşmek üzere!
Daha çok detay için,lütfen bu forumun yöneticisini arayın.
Forum'u bir süreliğine veya tamamen kapattım.
Görüşmek üzere!
Daha çok detay için,lütfen bu forumun yöneticisini arayın.

Son Konular
Konu
Tarih
Yazan
FZ Style
50 Adet Style
2 Adet Güzel Texture(:
Güzel Textureler
Texture serisi 2 :)
Oracle'dan 3000$ odullu yarisma!!!
Çok hoş Textureler. =)
Base ->>> Texture
Hoş Textureler (:
''Çok Güzel İşinize Yarayacak Textureler''
C.tesi Ara. 20, 2014 11:53 am
C.tesi Ara. 20, 2014 11:48 am
Cuma Tem. 25, 2014 3:24 pm
Cuma Tem. 25, 2014 3:24 pm
Cuma Tem. 25, 2014 3:23 pm
Cuma Mart 22, 2013 9:35 pm
Paz Mart 10, 2013 8:39 am
Salı Mart 05, 2013 9:34 am
Salı Mart 05, 2013 9:33 am
Salı Mart 05, 2013 9:09 am

•Şu an ''Dead Island'' konusunu incelemektesiniz.

Volfurem Forum'daki "Dead Island" konusunu beğendin mi ? Paylaş.

FacebookTwitterEmailWindows LiveTechnoratiDeliciousDiggStumbleponMyspaceLikedin

• Reklam Alanımız:
Paylaş|

Dead Island

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
YazarMesaj
Xtreme
Eski Yetkili!
Eski Yetkili!
Xtreme
Volfurem Forum Fan
Uyarı : Uyarı Yok
Rep Puanı : 0

Dead Island Vide
MesajKonu: Dead Island Dead Island EmptyC.tesi Haz. 04, 2011 7:29 pm

eskilerden beri zombi filmleri ve oyunları bir hayli ilgi görmüştür. Son yıllarda daha da revaçta olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Nasıl olmasın ki? İnsanların öldüğü filmler genelde içimizi burkar ama zombilerin türlü türlü ve eğlenceli bir şekilde öldürülmesi hepimizin hoşuna gider. Ya da sadece benim hoşuma gidiyordur, bilmiyorum. (: Özellikle 28 Gün Sonra filmi, tamam daha da kült ve klasik filmler var ama son zamanlarda zombi filmleri denildiğinde ilk akla gelen isim. Oyunlarda ise Resident Evil rüzgârı halen daha esmekte. Sizi bilmiyorum ama Resident Evil'ın hikâyesi çok güzel evet, ama karakteri kontrol etmede bizi özgür bırakmaması oyundan soğumama sebep oldu. Oynayan bilir Resident Evil 5'te yürürken ateş edemezsin. İşte bu yüzden oyunu hala oynamış değilim, oynamayacağım da. Yoksa oyunlarına laf etmiyorum hikâyesiyle klasik oluşturuyor. Ve bir diğer dikkate değer oyun; Dead Rising serisi. Bundan bahsetmeme gerek bile yok. Oynanışı çok sağlam olsa dahi ve kendi yarattığınız silahlarla zombi avlamak çok eğlenceli olsa da uzun saatler sonra sıkması normal mi bilmiyorum. (: İşte bu oyunları ve filmleri harmanlayarak Techland, Dead Island adında bir oyun yapıyor. Gerçi oyun 2007 yılında duyurulmuş ve 2008 yılında çıkacağı söylenmişti. Hatta bir iki ufak video bile yayımlanmıştı. Daha sonrasında ise sessiz kalan firma 2011'e geldiğimizde oyunla ilgili sessizliğini bozmuştu. Şimdiyse elimizdeki bilgilerle merakla beklenen oyunda nelerle karşılaşacağız hep birlikte görelim.

Oyun tipik zombi senaryosuyla başlıyor. Yani bilinmeyen bir virüs adaya yayılır ve insanlar ölür. Sonra bir şekilde bu insanlar yine dirilir ve taze et kokusu nerede bunlara oraya giderler. Bir şekilde virüsten etkilenmemiş vatandaşların bazıları bu olaydan kaçmak için mücadele verirken bazıları bunun sebebini de araştırır. Bu bildiğiniz klasik senaryo genel olarak filmlerde ve oyunlarda karşımıza çıkıyor. Oyunda da bu şekilde işliyor. Hikâyenin geçtiği mekân ise, Güney Ekvator'da yer alan Papua Yeni Gine'nin sahillerinde ki Banoi adasında geçiyor. Banoi; Berrak suların çevrelediği, tertemiz sahillerin olduğu, tropikal ormanların ve sıcak güneşin içinizi ısıttığı, tropikal esintilerle harmanlanmış ve ara ara tropikal fırtınaların çıktığı bir cennet. Bu adada kontrol edebileceğimiz 4 ana karakter var. Yapımcı bunlardan ikisini açıkladı. Bunlar; Xian Mei: Çin vatandaşı olan bu bayan, farklı kültürleri tadabilmek için Banoi'ye gelmiştir. Adadaki en büyük otel olan Royal Palm Resort'te çalışan bu bayan ayrıca, akıllı ve sportif bir yapıya sahiptir. Diğer karakter Sam B: Hip-Hop sanatçısı olan bu Sam B, Royal Palm Resort'ün daveti üzerine adaya gelmiştir. Geçmişi temiz olmayan bu arkadaş yine de zorluklara göğüs geren, güçlü fiziğiyle ön plana çıkıyor. Diğer 2 karakter ise; Purna ve Logan'dır. Bu kullanabileceğimiz karakter bolluğu oyunun birkaç farklı şekilde son bulmasına da sebep oluyor.

Oyun açık dünya dediğimiz tarza sahip. Bu sebeple göreve nereden ve nasıl gideceğiniz size kalmış. Hem açık dünya olması hem de adada geçmesi bana Just Cause'u hatırlatıyor. Sanırım bu oyun için Just Cause Zombie Edition demek yanlış olmaz. (: Ada devasa boyutlarda olacak ve ada içerisinde araç kullanabileceğiz. Ayrıca burada bir öngörü yapmak istiyorum. The Walking Dead dizisinde gördüğümüz ses ve yakınlarındaysanız kokunuza gelen zombiler vardı. Oyunun açık dünya olması ve adanın zombilerle dolu olmasıyla birlikte sanırım bu kısımda oyuna aktarılacaktır. Yani yol üzerinde bulunan zombileri öldürürken gürültü yaparsanız daha uzaktaki zombileri de o bölgeye çekecektir. Bu kısma öngörü diyorum fakat oyunda bunu göremezsem, oyun benden en fazla 7 alır ki o da kalan kısımları çok çok iyiyse.Zombi avlarken çevredeki hemen hemen tüm objeleri kullanabileceksiniz. Zaten oyunun adada geçiyor olması mermi sıkıntısına sebep olacaktır. Bu kısımda öngörüm ama olur herhalde yahu, hatta olması gerekiyor. (: Oyun FPS olacak ve RPG ögeleri de içerecek zombi öldürdükçe deneyim puanı kazanacağız ve bunları karakterimizi geliştirmede kullanacağız. Oyun ayrıca kooperatif bir yapıya sahip olacak. 4 kişi oyunu birlikte oynayabileceksiniz. Techland bildiğiniz gibi bu aralar Call of Juarez: The Cartel oyunu ile meşgul. The Cartel'de de 4 kişilik co-op mevcuttu bu oyunda da var. Sanırız artık Techland'ı kooperatif oyunların yapımcısı olarak tanımlayacağız. Buna da kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum. Allah daha çok versin. (: Yine Dead Rising serisinden aşina olduğumuz gerekli materyallerle kendine silâh yarat bu oyunda da var. Mesela, yine Dead Rising oyununda da en çok kullandığımız çivili beyzbol sopası bu oyunda da baş tacımız olacak gibi. Videoda gördüğüm ve hayretle izlediğim birleşim ise elektrikli pala. Zombileri keserken aynı zamanda elektrik veriyor. Bu nasıl bir psikopatlık, nasıl orijinal bir fikirdir? (: Ayrıca istersek elde ettiğimiz silahları zombilere de fırlatabileceğiz. Oyunda çeşitli seviyelerde zombiler olacak. Bazıları ağır hareket ederken, bazıları hızlı hareket edecek ve bazıları zor ölecek. Oyunda ayrıca boss (patron) zombiler de olacak.

Birkaç gün önce yayımlanan 11 dakikalık oyun içi videodan da biraz bahsetmek istiyorum. Video Xian Mei'nin, sinirini zombilerden çıkartmasıyla başlıyor. Onu bu kadar sinirlendiren ne olabilir acaba? (: Videoda gözümüze çarpan yine ilk detaylar söylenildiği gibi adaya tropikal bir hava katılabilmiş. Ayrıca grafikleri yine çok başarılı görünüyor. Ne de olsa Call of Juarez: The Cartel'in grafik motoru olan Chrome Engine 5'i kullanıyor. Oynanışı ile yine göz dolduran oyunda karakter animasyonlarının üzerinde çok fazla durulduğunu sanmıyorum. Videoyu izlerken dikkat ediniz, kırmızı eşofmanlı vatandaş vahşi batıda yaşıyormuş, hayatını at üzerinde geçiriyormuş ve her an silâhını çekecekmiş gibi duruyor. Bu, karakter animasyonları için eski oyunlardan biraz araklama yapıldığı izlenimi oluşturuyor bende. Xian Mei, açık alana doğru hareket ettiğinde ise, "Aa bu FarCry 2 değil mi?" sorusunu sordum kendime. Çünkü elindeki palayı tutuşu, çok güzel grafiklerin oluşu fakat bunun yanında karakter animasyonlarının kaplamalara tam oturmadığını görmem bende 2. bir FarCry 2 vakası mı korkusu yarattı. FarCry 2'de grafikleriyle bizi kendine hayran bıraksa bile oyunun tek düzey ve tekrar eden yapıda olması çabucak sıkılmamıza sebep oluyordu ki o da açık dünya oyunuydu. Ayrıca kamera biraz yakınlaştırılmış ve görüntü açısı daralmış gibi duruyor. Kamerayı açısını biraz daha geniş tutarlarsa daha güzel olacaktır sanırım. Bu konu da Half-Life örnek alınabilir. Bu açısıyla ellerimiz çok aşağıda duruyor, sanki Gulyabani gibiyiz. (: Yine eleştireceğim bir kısım, tekme ve yumruk attığımızda, aynı şekilde yediğimizde kötü bir Türk filmini andırıyor. Çünkü bu tekmeler değmiyor ya da değdiğini hissettirmiyor.

Tabii karakter animasyonları o kadar kötü değil. Bunlar göze ardı edilebilecek fakat benim gözüme batan detaylar. Videoda da gördüğümüz gibi zombileri öldürmek için vurduğumuz darbeler sonucuna göre tepki verecekler. Beyzbol sopası ile kafalarını patlatabilir ya da eklem yerlerinden kırabilirsiniz. Yine ana damarlardan birini kestiğinizde akan kan efekti çok başarılı duruyor. Zaten oyunun daha çıkmadan +18 olacağını söylemeye bile gerek yoktur sanırım. Her ne olursa olsun bu sene çok eğleneceğimiz ve yaz sıcağından yeni yeni kurtulmaya başlarken bir kez de Dead Island'ın tropikal sıcağıyla kavrulacağız gibi görünüyor. Filmleri izlerken hayal ettiğimiz, oyunları oynarken görmeyi dilediğimiz pek çok unsuru bünyesinde barındıracak olan oyun yaz mevsimi sonunda raflarda yerini alacak. Yapımcılığını Techland, dağıtımcılığını ise Deep Silver firmalarının üstlendiği bu oyunu kesinlikle oynayacaklar listenize alınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Dead Island

ChatBox!ChatBox!
Mesaj yazmadan önce Forum Kuralları'nı okumayı unutmayın! Teşekkürler.